Sklep internetowy - SaaS, czy wersja na własnym hostingu?

Sklep internetowy – SaaS, czy wersja na własnym hostingu?

Od wielu czynników zależy, czy korzystniejszym rozwiązaniem dla sklepu internetowego będzie sięgnięcie po oprogramowanie instalowane na własnym hostingu, czy też skorzystanie z niego w ramach usługi SaaS. Dotyczy to przede wszystkim od rzeczywistych możliwości i potrzeb e-sklepu.

Korzystanie z systemu działającego w chmurze związane jest z koniecznością przekazania całkowitej odpowiedzialności za prawidłowe działanie sklepu w stronę usługodawcy. Właściciel sklepu jest ograniczony kwestiami prawnymi, więc nie ma zbyt dużego wpływu na funkcjonowanie systemu. Warto jednak wiedzieć, jak założyć sklep internetowy w wariancie Software as a Service. Takie rozwiązanie związane jest z niższymi kosztami eksploatacyjnymi oraz mniejszymi problemami.

Jeżeli sprzedawca nie chce powierzać odpowiedzialności dostawcy i ceni swobodę konfiguracji, a także posiada doświadczenie oraz odpowiednią infrastrukturę, lepszym rozwiązaniem jest własna strona internetowa ze sklepem na własnym hostingu. W obu przypadkach wybór powinien być przede wszystkim świadomy. Zobacz ofertę i zdecyduj – https://pageandshop.pl/web/page/website.

Sklep internetowy - SaaS, czy wersja na własnym hostingu?