Fotel do odrabiania lekcji

Wielu rodziców, którzy rozważają pierwszy zakup fotela dla dziecka, który ma mu służyć na lata i przede wszystkim do odrabiania lekcji bądź spędzania czasu przed komputerem chce wydać jak najmniej pieniędzy. Wielu z nich wydaje się, że wystarczy kupno najprostszego fotela obrotowego, nawet takiego, który dostępny jest za 50 złotych w jakimkolwiek sklepie albo w Internecie, bo przecież dziecko i tak takie krzesło zniszczy albo z niego szybko wyrośnie. Tymczasem nic bardziej mylnego.

Do fotela do odrabiania lekcji dla dziecka należy podchodzić dokładnie tak samo, a może nawet znacznie bardziej poważnie niż ma to miejsce na przykład w przypadku szukania fotela do pracy. Można przeglądać nawet fotele biurowe (ergohuman.pl)0_0_productgfx_3cc4274ca04f0478598479d0417702e5, aby czerpać z nich inspirację – istniej bowiem jedna istotna cecha, która takie fotele charakteryzuje i na jaką powinien zwracać uwagę rodzic. Chodzi oczywiście o ergonomię, ale to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej.

Na co więc zwracać uwagę podczas wyboru fotela?

– ergonomia
– regulacja oparcia
– regulacja podłokietników
– regulacja zagłówka
– regulacja wysokości
– wygodne siedzisko

Dlaczego fotel ma tak duże znaczenie? Nie wolno zapominać, że dziecko cały czas rośnie rozwija się i to właśnie błędy popełniane na tym etapie rzutują późnej na dalsze życie. Największy problem pojawia się wtedy, kiedy dziecko zaczyna cierpieć na problemy z kręgosłupem i okazuje się, że można było ich bardzo łatwo uniknąć, właśnie w taki sposób.

Pamiętaj – rozwój Twojego dziecka zależy od Ciebie. Fotel ergonomiczny, odpowiednio dopasowany będzie zmuszał je do prawidłowej pozycji ciała, odciążając odcinek lędźwiowy i powodując, że ani teraz ani w przyszłości nie pojawi się ból i inne problemy, a praca będzie wykonywana efektywnie!