fotel do komputera

Fotel do komputera – jak wybrać dobrze?

Praca w pozycji siedzącej przez wiele godzin dziennie bywa bardzo męcząca. Dlatego tak ważne są dobrze wybrane meble biurowe. Jakie powinny być? Pod uwagę należy wziąć co najmniej kilka elementów.

Przede wszystkim fotele do komputera muszą mieć odpowiednią wysokość siedziska. Większość dostępnych na rynku modeli posiada regulowaną wysokość, co jest zaletą jeśli z fotela korzysta kilka osób. Wysokość fotel jest prawidłowa jeśli kąt między zgiętymi nogami osoby na nim siedzącej wynosi 90 stopni. Fotele obrotowe za niski i za wysokie powodują bowiem nadmierne obciążenie kręgosłupa, co powoduje liczne dolegliwości bólowe.

Bardzo ważne jest też oparcie, najlepiej dopasowane do kształtu kręgosłupa. Podobnie jak w przypadku wysokości siedziska dobrym rozwiązaniem jest model z regulacją wysokości i stopnia odchylenia oparcia. Podłokietniki zazwyczaj są dość wąskie, ale warto zadbać przynajmniej o ich regulację. Ciężko jest znaleźć modele foteli, które byłyby dobre dla wszystkich. Wiele zależy od tego jakie czynności na fotelu mają być wykonywane. Jeśli pracownik dużo rozmawia przez telefon fotel do komputera powinien posiadać zagłówek. Z kolei w przypadku osób dużo piszących na komputerze kluczową kwestią są szerokie podłokietniki.

fotel do komputera