Przeciekający dach z papy

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas układania papy dachowej? Przede wszystkim kupowanie papy słabej jakości. Błąd ten popełniają inwestorzy, szukający najtańszych produktów na rynku. Bardzo szybko będzie to się mścić. Nawet już po jednym sezonie użytkowym. Najczęściej występujące objawy to przeciekający dach, spowodowany pękającą papą lub punktowymi uszkodzeniami, np. z powodu opadu gradu.

2101_0

Jak radzić sobie z dziurawą papą?

Jeżeli uszkodzenia papu są punktowe i niezbyt liczne, nie ma potrzeby wymieniania jej w całości na nową. Nie ma również potrzeby wymieniania jej w kawałkach. Na rynku znajduje się bardzo duża liczba uszczelniaczy dla papy dachowej. Mają one postać gęsty mas bitumicznych, którymi zakleja się uszkodzenia. W zestawach może również występować posypka kwarcowa, którą nakłada się na zaklejone uszkodzenie, wzmacniając tym samym trwałość i szczelność naprawy.

Większe uszkodzenia

Jeżeli na papie występują większe uszkodzenia, nie pozostaje nic innego jak usunięcie ich przy pomocy wymiany pokrycia dachowego. Punktowego lub w całości. Przyklejając nową warstwę papy, należy pamiętać o tym, aby: była dobrej jakości, była układana przez doświadczonych ludzi, którzy zadbają o jej prawidłowe podgrzanie i naciągnięcie oraz najważniejsze, papę rozpoczynamy układać od dołu dachu, kierując się ku górze i stosując zakładki.

Źródło – http://luxinteriors.com.pl/remonty