Malowanie tynków zewnętrznych

Polega to na tym, że farba nakładana jest na tynk elewacyjny za pomocą specjalnego pistoletu, wyposażonego w regulowaną dyszę. Pistolet jest podłączony do kompresora specjalnym wężem. Ciśnienie powietrza wyrzuca z pistoletu farbę, która dokładnie pokrywa całą powierzchnię ściany. W ten sposób pomalowanie jednej ściany budynku może zająć nawet godzinę, podczas gdy dawniej trwało to połowę, albo i nawet całą dniówkę.

2099_0

Popularne kolory

Tynki można podzielić na kilka kategorii. Niektóre z nich są już fabrycznie barwione, podczas gdy inne wymagają malowania. Jednym z najczęściej wybieranych kolorów są oczywiście wszelkie odcienie koloru żółtego. Kolor ten zawdzięcza swoją popularność temu, że doskonale pasuje do niemal każdego rodzaju budynku, a jednocześnie nie jest rażąco agresywny, kiedy zestawimy go z otoczeniem. Może więc bez przeszkód być stosowany w otoczeniu zielonego krajobrazu, jak i w mocno zurbanizowanym centrum miasta.

Trwałość tynku

Obecnie wykonywane tynki cienkowarstwowe są bardzo trwałe. To między innymi zasługa znakomicie dobranym materiałom mineralnym, a także technologii ich wykonywania. Raz położony tynk elewacyjny i dobrze pomalowany, może otrzymać nawet dożywotnią gwarancję, co znacznie zmniejsza koszt eksploatacji budynku. Tutaj więcej informacji http://luxinteriors.com.pl/tynki-dekoracyjne